Ułatwienia dostępu
Aktywni na 6 z plusem
Fundacja FLOW od dnia 01.04.2024r. rozpoczęła realizację projektu „Aktywni na 6 z plusem”. Projekt realizowany jest na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2024r. do 31.03.2025r.
Cel główny projektu: wejście Beneficjentów Ostatecznych (BO) projektu na rynek pracy bez wykorzystania metody zatrudnienia wspomaganego co najmniej 6 osób niepełnosprawnych spośród 24 Beneficjentów Ostatecznych zamieszkałych na terenie województwa lubelskiego poprzez realizację kompleksowego wsparcia dopasowanego do potrzeb Beneficjentów Ostatecznych opartego na Indywidualnym Planie Działania (IPD) od 01.04.2024r. do 31.03.2025r. Projekt zakłada wzrost integracji społecznej, poprawę dostępu do rynku pracy, przygotowanie i utrzymanie zatrudnienia osób niepełnosprawnych w regionie poprzez organizację i prowadzenie zintegrowanych działań polegających na kompleksowym programie aktywizacji oraz usług reintegracji i rehabilitacji społeczno-zawodowej.
Grupa docelowa: projekt jest skierowany do 24 osób niepełnosprawnych (w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r., o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych), osób dorosłych (powyżej 18 roku życia), zamieszkujących w województwie lubelskim w rozumieniu przepisów KC, będących w wieku aktywności zawodowej (kobiety do 60 roku życia, mężczyźni do 65 roku życia).
Grupę docelową stanowią: osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie równoważne. Osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności będą stanowiły maksymalnie 20% osób przyjętych do projektu oraz co najmniej 80% osób z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. Do projektu przyjmowane będą osoby bierne zawodowo lub bezrobotne pozostające bez zatrudnienia.
Zakres wsparcia:
W ramach projektu będą prowadzone następujące zadania:
Zadanie 1 – Spotkania z doradcą zawodowym
* śr. 3 spotkania x śr. 2h/BO
Zadanie 2 – Specjalistyczne poradnictwo psychologiczne
* śr. 4 spotkania x śr. 2h/BO
Zadanie 3 – Pośrednictwo pracy
* śr. 4 spotkania x śr. 2h/BO
Zadanie 4 – Szkolenia zawodowe
* śr. 88h/gr., śr. 4 gr., śr. 6 BO, śr. 11 spotkań/BO x śr. 8h
Zadanie 5 – Coaching mentor
* śr. 2 spotkania x 2h/BO
Zadanie 6 – Staż zawodowy
* 3 miesiące
Biuro projektu: ul. Szewska 6, 20-086 Lublin
Kontakt:
Tel. 515 968 868, 81 746 69 41
e-mail: [email protected]
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Wartość projektu: 312 903,30 PLN
Dofinansowanie ze środków PFRON: 292 815,30 PLN
24.09.2024r.
Informujemy, iż od dnia 24.09.2024r. rozpoczęły się zajęcia grupowe – Szkolenie zawodowe „Pracownik biurowy z obsługą pakietu MS Office”. O zajęciach będziemy informować na bieżąco.
03.09.2024r.
Fundacja FLOW w związku z realizacją projektu „Aktywni na 6 z plusem” współfinansowany ze środków PFRON zaprasza do wyceny kosztów kompleksowej realizacji usługi tj. Organizacja szkolenia zawodowego „Pracownik biurowy z obsługą pakietu MS Office” wraz z egzaminem zewnętrznym.
Pracownik biurowy z obsługą pakietu MS Office- część opisowa
Pracownik biurowy z obsługą pakietu MS Office – część ofertowa
08.08.2024r.
W dniach 15.07.2024 – 01.08.2024r. w Lublinie odbyło się szkolenie „Pracownik biurowy z elementami social media” zrealizowane w ramach projektu „Aktywni na 6 z plusem”.
W szkoleniu podnoszącym kwalifikacje zawodowe wzięło udział 6 Beneficjentów. Szkolenie trwało 88 godzin zegarowych zrealizowanych w trybie stacjonarnym.
Szkolenie zakończyło się egzaminem zewnętrznym, po którym uczestnicy otrzymali certyfikat, a także zaświadczenie potwierdzające nabycie nowych kwalifikacji.
Wszystkich Uczestnikom gratulujemy ukończenia szkolenia i pozytywnego zdania egzaminu!
Po szkoleniu Uczestnicy szykują się do kolejnego etapu aktywizacji zawodowej – stażu zawodowego.
Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Aktywni na 6 z plusem” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Chcesz wziąć udział w następnym szkoleniu? Zadzwoń i zapytaj o najbliższe szkolenia zawodowe.
Telefon: 817466941
22.07.2024r.
Informujemy także, iż od dnia 22.07.2024r. rozpoczęły się zajęcia indywidualne z Beneficjentami Ostatecznymi projektu w ramach wsparcia Pośrednictwo pracy. O zajęciach będziemy informować na bieżąco.
15.07.2024r.
Informujemy, iż od dnia 15.07.2024r. rozpoczęły się zajęcia grupowe – Szkolenie zawodowe „Pracownik biurowy z elementami social media”. O zajęciach będziemy informować na bieżąco.
Informujemy także, iż od dnia 15.07.2024r. rozpoczęły się zajęcia indywidualne z Beneficjentami Ostatecznymi projektu w ramach wsparcia Coaching mentor. O zajęciach będziemy informować na bieżąco.
12.07.2024r.
Informujemy, iż w dniu 12.07.2024r. został wybrany wykonawca realizacji usługi tj. Organizacja szkolenia zawodowego „Pracownik biurowy z elementami social media” wraz z egzaminem zewnętrznym. Został ustalony harmonogram szkoleń.
04.07.2024r.
Fundacja FLOW w związku z realizacją projektu „Aktywni na 6 z plusem” współfinansowany ze środków PFRON zaprasza do wyceny kosztów kompleksowej realizacji usługi tj. Organizacja szkolenia zawodowego „Pracownik biurowy z elementami social media” wraz z egzaminem zewnętrznym.
Część opisowa szkolenie Pracownik biurowy z elementami social media
Część ofertowa szkolenie Pracownik biurowy z elementami social media
07.05.2024r.
Informujemy, iż od dnia 07.05.2024r. rozpoczęły się zajęcia indywidualne z Beneficjentami Ostatecznymi projektu w ramach wsparcia Specjalistyczne poradnictwo psychologiczne. O zajęciach będziemy informować na bieżąco.
29.04.2024r.
Informujemy, iż od dnia 29.04.2024r. rozpoczęły się zajęcia indywidualne z Beneficjentami Ostatecznymi projektu w ramach wsparcia Spotkania z doradcą zawodowym. O zajęciach będziemy informować na bieżąco.
22.04.2024r.
Harmonogram wsparcia w ramach projektu „Aktywni na 6 z plusem”
02.04.2024r.
Informujemy, iż od dnia 01.04.2024r. Fundacja FLOW rozpoczęła realizację projektu „Aktywni na 6 z plusem”. Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Rekrutacja do projektu.
Informacje ogólne
1. Rekrutacja ma charakter otwarty, prowadzona na terenie województwa lubelskiego z zachowaniem zasad równości szans kobiet i mężczyzn, niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych. Do rekrutacji mogą zgłosić się osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
2. Rekrutacja odbędzie się w terminie 01.04.2024r. do dnia 01.10.2024r., do momentu zrekrutowania grupy beneficjentów.
3. Za wyłonienie Uczestników/czek Projektu odpowiada Komisja Rekrutacyjna w składzie:
* Koordynator/ka projektu,
* Doradca zawodowy i/lub psycholog.
4. Dokumenty wymagane od Kandydatów na Uczestnika/czkę Projektu w procesie rekrutacji:
a) Formularz zgłoszeniowy
b) Podpisany Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
c) Aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności / orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów)
d) Zaświadczenie z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej – jeśli dotyczy, w przypadku osoby zarejestrowanej w Urzędzie Pracy
e) Oświadczenie o przesłankach wykluczenia społecznego
f) Formularz usprawnień
g) Oświadczenie, że nie jestem osobą objętą tymi samymi działaniami aktywizacyjnymi w ramach innych zadań lub projektów finansowanych ze środków PRFON realizowanych w tym samym czasie (w tym za pośrednictwem samorządu województwa lub samorządu powiatowego)
5. Dokumenty rekrutacyjne będą przekazywane Kandydatowi/ce na życzenie mailowo lub listownie. Dokumenty dostępne są również na stronie internetowej: https://fundacjaflow.viamed.pl/aktywni-na-6-z-plusem, w siedzibie Biura projektu przy ul. Szewskiej 6 w Lublinie. W razie potrzeby dokumenty rekrutacyjne mogą zostać odebrane od Kandydata/tki przez kadrę projektu lub wolontariusza. Kadra projektu oraz wolontariusz będą pomagać przy wypełnianiu dokumentów rekrutacyjnych. Istnieje możliwość (np. dla kobiet mających obowiązki rodzinne) złożenia skanu dokumentów, a dostarczenie dokumentów nastąpić w pierwszym dniu wsparcia.
Kryteria uczestnictwa w projekcie
1. Profil Uczestnika/czki Projektu:
Projekt jest skierowany do 24 osób niepełnosprawnych (w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r., o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych), osób dorosłych (powyżej 18 roku życia), zamieszkujących w województwie lubelskim w rozumieniu przepisów KC, będących w wieku aktywności zawodowej (kobiety do 60 roku życia, mężczyźni do 65 roku życia).
Grupę docelową stanowią: osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie równoważne. Osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności będą stanowiły maksymalnie 20% osób przyjętych do projektu oraz co najmniej 80% osób z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. Do projektu przyjmowane będą osoby bierne zawodowo lub bezrobotne pozostające bez zatrudnienia.
2. Warunkiem zakwalifikowania do udziału w projekcie jest:
a) spełnienie wymogów formalnych.
b) zapoznanie się z niniejszym regulaminem oraz złożenie kompletu wymaganych dokumentów
c) pozytywne zakwalifikowanie przez Komisję Rekrutacyjną.
3. Złożenie dokumentów nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do projektu.
Osoby do projektu będą zakwalifikowane na podstawie rozmów rekrutacyjnych, które będą prowadzone na bieżąco. Wybór zostanie dokonany poprzez ocenę, które z osób najbardziej potrzebując wsparcia, mają największą motywację do podjęcia zatrudnienia,dodatkowym kryterium premiującym będzie : zagrożenie ubóstwem/ wykluczeniem społecznym- doświadczanie wielokrotnego wykluczenia, oraz sytuacja materialna danej osoby. Dodatkowo w procesie rekrutacji dodatkowe punkty otrzymają osoby posiadające niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwoju, niepełnosprawność długotrwałą,chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym oraz niepełnosprawność sprężoną).
Etapy rekrutacji do projektu
ETAP I – Złożenie formularza rekrutacyjnego oraz podpisanego regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, przedłożenie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności/orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów) oraz przedłożenie zaświadczenia z Urzędu Pracy (jeśli dotyczy, dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne w urzędzie pracy).
ETAP II – Weryfikacja zgodności i poprawności danych w formularzu oraz ankiety/ oświadczenia dotycząca sytuacji życiowej, tj.:
Po zakończeniu działań rekrutacyjnych powstanie lista główna oraz rezerwowa. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 24 osoby, z najwyższą liczbą punktów oraz co najmniej 2 osoby na liście rezerwowej. W przypadku równiej liczby punktów pierwszeństwo będą miały osoby posiadające niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwoju, niepełnosprawność długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym oraz niepełnosprawność sprężoną. Osoby zakwalifikowane do projektu zostaną poinformowani telefoniczne lub mailowo, w razie rezygnacji kandydata przed przystąpieniem do działań projektowych, zostanie uruchomiania lista rezerwowa.
Dokumenty do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy do projektu
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Aktywni na 6 z plusem
Dokumenty do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy do projektu
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.